Reklama
  • Wtorek, 23 lutego 2016 (10:00)

    Księżycowa pielęgnacja według faz księżyca

Czy to możliwe, że na Twoje samopoczucie i urodę wpływa Księżyc?

Oddziaływanie naturalnego satelity Ziemi na funkcjonowanie naszego świata jest niezaprzeczalne. Odpływy i przypływy związane są z jego fazami, wedle nich też obchodzimy chrześcijańskie święta i to obserwacja Księżyca zadecydowała o formie kalendarza z podziałem na miesiące, z którego korzystamy.

Wydawałoby się więc, że częstotliwość, z jaką w kobiecym ciele zachodzi owulacja i miesiączka (co 28 dni), również związana jest z fazami Księżyca. Jak się jednak okazuje, brak na to wiążących naukowych dowodów.

Reklama

Co nie zmienia faktu, że większość z nas obserwuje związek faz Księżyca z naszym samopoczuciem. Te subiektywne wrażenia mogą być związane chociażby ze stopniem wysypiania się (wiele osób skarży się na bezsenność w czasie pełni) – a jak wiadomo, człowiek niewyspany to człowiek zły. Oto więc jak żyć w zgodzie z Księżycem.

Księżyc rośnie

Coraz lepiej się wysypiasz, ale też czujesz, że potrzebujesz tego snu więcej niż zwykle. Twój organizm się regeneruje po nieprzespanych i stresujących nocach.

Dieta. Dostarcz mu porcję minerałów i witamin. Zadbaj o odpowiedni poziom cynku, selenu, witaminy D i magnezu.

Pielęgnacja

To świetny moment na złuszczanie. Zrób peeling ciała, a na twarz nałóż maseczkę z kwasami (np. Bielenda lub GlySkinCare). Możesz też skorzystać z zabiegów w gabinecie kosmetycznym. To pobudzi skórę do szybszej odnowy.

Księżyca ubywa

Masz dużo energii i nie potrzebujesz wiele snu. To doskonały moment, by nadrobić zaległości w lekturach czy filmach.

Dieta. Nie potrzebujesz kawy i czekolady, by czuć się pełna energii. Wykorzystaj to! Może uda Ci się stracić kilka centymetrów w pasie? Idealny czas na rozpoczęcie treningów!

Pielęgnacja. Kuracje antycellulitowe dadzą lepsze efekty niż kiedykolwiek. Masuj i wcieraj balsamy i kremy zmniejszające skórkę pomarańczową.

Pełnia Księżyca

Jesteś niewyspana i rozdrażniona. Możesz też czuć się opuchnięta i mieć poczucie pełnego brzucha.

Dieta. Przestaw się na lekkostrawne potrawy, unikaj alkoholu (bo tylko pogorszy Twój stan).

Pielęgnacja. To dobry moment, by poddać się odchudzającym masażom. Unikaj natomiast depilacji, bo w tym czasie jesteś bardziej wrażliwa na ból. Delikatnie obchodź się z włosami, gdyż są bardziej podatne na uszkodzenia.

Księżyc w nowiu

Jesteś w szczytowej formie. To świetny moment na podejmowanie sportowych i intelektualnych wyzwań.

Dieta. Twój metabolizm świetnie pracuje, więc możesz pozwolić sobie na poluzowanie dietetycznego reżimu.

Pielęgnacja. W tym czasie jesteś najbardziej odporna na ból – dlatego to świetny moment na wszelkie zabiegi w rodzaju depilacji, zamykania naczynek czy masaży bańką chińską.

Zobacz również

  • Po tych zabiegach odciski zaczną mięknąć, a wtedy łatwo się ich pozbędziesz. Wystarczy wymoczyć stopy i potrzeć zgrubienia tarką do stóp lub pumeksem. Kompres z cebuli. Pokrój cebulę w cienkie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.