Reklama
  • Poniedziałek, 27 lutego 2017 (13:05)

    Majonez na skórę, włosy i paznokcie

Najlepszy jest domowej roboty, ale i ten sklepowy posłuży jako tani kosmetyk. Wybierz taki, który ma krótki termin przydatności (zawiera mało konserwantów). Upewnij się jednak, że nie masz uczulenia: nałóż odrobinę majonezu na zgięcie w łokciu i potrzymaj kilka minut. Jeżeli nie pojawi się wysypka lub zaczerwienienie, możesz go stosować.

Reklama

■ Wygładź skórę: nałóż na twarz cienką warstwę majonezu i pozostaw na ok. 20 minut. Zetrzyj delikatnie wacikiem kosmetycznym i zmyj wodą.

■ Na łamliwe paznokcie: w małej miseczce wymieszaj (w proporcji 1 do 1) majonez z sokiem z cytryny. Zanurz czubki palców na kilka minut. Substancje odżywcze zwarte w majonezie i cytrynie natłuszczą i uelastycznią płytkę paznokcia, a także zmiękczą skórki wokół nich.

■ Do regeneracji włosów: trzy łyżki majonezu o temp. pokojowej wymieszaj z oliwą tak, by otrzymać półpłynną maskę. Nałóż na włosy, okryj je folią i owiń ręcznikiem. Po 30 minutach zmyj maskę delikatnym szamponem.

100 rad

Zobacz również

  • Nie wystarczy krzyczący kolor na paznokciach, trzeba zadbać o stopy kompleksowo. Na dodatek liczy się systematyczność. Wtedy efekty będą widoczne. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.