Reklama
  • Środa, 27 stycznia (15:05)

    Niech stopy... odpoczną

Noszą nas caŁy dzień, więc otocz je troską

1. Powiedz nie obrzękom. Zimą stopy puchną na potęgę. Są bowiem unieruchomione w ciężkich butach i narażone na gwałtowne zmiany temperatury. Nie żałuj więc im kąpieli! Przyniesie ona ulgę nie tylko ociężałym nogom, ale i tobie. Do miski z chłodną lub letnią wodą wsyp garść soli kuchennej lub ziołowej. Stopy mocz 10 minut. Potem je osusz i wmasuj krem z mentolem lub lawendą.

2. Rozgrzej zmarznięte. Często masz lodowate nogi? Winę za to ponosi słabe krążenie. Poprawisz je, wcierając w skórę krem lub oliwkę z rozgrzewającymi składnikami: imbirem czy kamforą. Koniecznie włóż potem ciepłe skarpety i często ruszaj palcami.

Reklama

3. Wygładź suchą skórę. Pękające pięty i nadmiernie wysuszone podeszwy to zimowa zmora wielu z nas. Ale i na to jest rada. Wymocz stopy, a potem zrób im peeling. Usuniesz w ten sposób zrogowaciałe komórki naskórka. W zwilżoną skórę wmasuj energicznie preparat ze ścierającymi drobinkami. Jeśli nie masz takiego kosmetyku, możesz zastosować mieszankę oliwy i gruboziarnistej soli (lub cukru). Poświęć na każde stopę choć 2 minuty.

Następnie skórę umyj, osusz i wklep krem. A jesz cze lepiej – maskę (z gliceryną, mocznikiem, parafiną). Rozsmaruj ją grubą warstwą. Stopy owiń folią i załóż grube skarpetki na co naj mniej pół godziny. Taki kompres przyspieszy wchłanianie substancji odżywczych w skórę. W tym czasie świetnie się ona zregeneruje, twoje nogi znów staną się lekkie, a ty znakomicie się zrelaksujesz.

Dobra rada

Po przyjściu do domu poleż kwadrans z uniesionymi nogami.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Bella Relaks
Więcej na temat:WiN | stopy

Zobacz również

  • Po powrocie z wakacji odkryłam na twarzy ciemne przebarwienia. Najgorzej wygląda brązowa plamka przy ustach. Dermatolog proponuje mi mezoterapię. Czy to nie przesada? Sądziłam, że to metoda... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.