Reklama
  • Środa, 11 września 2013 (11:00)

    Problem z łupieżem, wypryskami? Jest na to rada

Pojawiły się pewne niedoskonałości, które uprzykrzają ci życie? Nie przejmuj się, znajdziesz na nie pomocne kosmetyki

Gdy masz problem z łupieżem, w pozbyciu się białych, nieestetycznych płatków we włosach pomoże ci szampon z określonymi składnikami (np. ketokonazolem, pirytonianem cynku, siarczanem selenu, kwasem salicylowym).

Reklama

Zlikwiduje on stan zapalny skóry głowy i złuszczy naskórek. Zwykle takiego preparatu nie stosuje się codziennie, tylko podczas kuracji (np. co trzeci dzień przez 3-4 tygodnie).

Jak pozbyć się wyprysków

Skarżą się na nie coraz częściej panie dojrzałe. Lokalizują się one głównie w dolnej partii twarzy i, chociaż nie są liczne, mogą pozostawiać przebarwienia i szpecące blizny.

Jak z nimi walczyć? Przede wszystkim dokładnie oczyszczaj skórę – rano i wieczorem przemywaj ją żelem do skóry wrażliwej. Antybakte ryjnych toników używaj tylko punktowo na wypryski, aby nie wysuszyć skóry.

Dwa razy w tygodniu pokuś się o peeling. Dzięki temu zaskórniki i wypryski nie będą się tak szybko tworzyły.

Problem z pajączkami

Sieć popękanych naczynek (twarzy, łydkach) potrafi spędzić sen z powiek. Stosuj więc kremy wzmacniające naczynka i zmniejszające rumień (z rutyną, kasztanowcem). Pajączki na twarzy zamaskuje zielony korektor (stosuj go pod podkład).

Kłopoty z potliwością

Wciąż masz mokre pachy, dłonie czy stopy? Myj je w chłodnej wodzie (obkurcza naczynia krwionośne i hamuje wydzielanie potu). Dok ładnie osuszaj skórę i stosuj na nią specjalne preparaty, tzw. antyperspiranty. Niektóre z nich stosuje się wieczorem, inne trzy razy w tygodniu (dlatego uważnie czytaj ulotkę dołączoną do opakowania).

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:problem | Nie | rada

Zobacz również

Wasze komentarze: 1,

przeczytane przez: 2 osoby Dodaj komentarz
Kasia

~Kasia -

Bardzo pobieżny artykuł, problem łupieżu jest o wiele bardziej skomplikowany i trudno go opisać w tak lakonicznym wpisie. Sama również przechodziłam przez ten trudny okres złuszczającej się skóry, zanim dowiedziałam się jak można sobie z tym problemem poradzić musiałam sporo poszperać po sieci. Ostatecznie udało mi się wyleczyć przez zastosowanie Dixidoxu, nie wiem w którym sklepie można go dostać, ale ja znalazłam go tutaj:

Załączniki: