Reklama
  • Środa, 1 marca 2017 (11:05)

    Skóra zimą – jak ją pielęgnować

Przed gwałtowną zmianą temperatury ochronisz twarz makijażem. Podkład i warstwa pudru zabezpieczą ją przed mrozem i wiatrem.

Zadbaj o dłonie

Nie wychodź z domu bez rękawiczek, bo dłonie łatwo odmrozić. Pamiętaj też o dokładnym wycieraniu rąk po każdym myciu i smarowaniu ich kremem. Jeśli wrócisz do domu z czerwonymi, przemarzniętymi dłońmi, nie wkładaj ich do gorącej wody, bo zaczerwienienie może nie zniknąć. Umyj w zimnej, a potem posmaruj maścią z witaminą A.

Chroń przed mrozem i wiatrem

Przed wyjściem z domu posmaruj twarz tłustym kremem, zwłaszcza gdy masz delikatną, suchą i skłonną do podrażnień skórę. Możesz także do swojego kremu nawilżającego dodać kilka kropli olejku, np. z pestek winogron lub migdałowego. Po przyjściu do domu zmyj tłustą warstwę i wklep nawilżające serum. W przegrzanych pomieszczeniach skóra łatwo traci wodę, co sprzyja tworzeniu się zmarszczek.

Reklama

Pamiętaj o ustach

Nie oblizuj ich, bo spierzchną i popękają na mrozie. Noś w torebce ochronną pomadkę i używaj jej zawsze, gdy poczujesz, że skóra na ustach jest sucha. Wybierz pomadkę hipoalergiczną, bez barwników i substancji zapachowych, które mogą działać drażniąco.

Jeśli wargi pękają i bolą, posmaruj je grubo miodem. Ma doskonałe właściwości gojące. Spierzchniętym ustom pomoże również masło kakaowe, oliwa oraz olej kokosowy lub z awokado.

Rozgrzej stopy

Zimą musisz o nie dbać równie troskliwie jak latem. Zmarznięte wymocz w wodzie z dodatkiem soli morskiej. A potem wymasuj je, smarując balsamem z cynamonem. Pobudzisz w ten sposób krążenie krwi i rozgrzejesz nogi.

Zobacz również

  • Nie dość, że zimą traktujemy ją trochę po macoszemu, zapominając choćby o regularnym nawilżaniu, to na dodatek drażnimy skórę golfami i szalikami... Aby odsłonięta wiosną szyja wyglądała młodo,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.