Reklama
  • Wtorek, 21 lutego 2017 (08:05)

    Sposoby na gładkie ciało

Wprawdzie zima nie sprzyja odsłanianiu ciała, ale okres karnawału może przynieść taką okazję. Gładka skóra ramion i dekoltu będzie więc w cenie.

Najszybszą metodą nadania skórze gładkiego i młodego wyglądu są oczywiście peelingi – czy to pod prysznicem, czy na sucho. Przecierając ciało złuszczającymi drobinkami, usuniesz zrogowaciały naskórek, wyrównasz koloryt i poprawisz krążenie, co nada ciału świeżości i rozświetli skórę.

Zima jest doskonałą porą roku na używanie peelingów z kwasami – dotychczas znajdowałyśmy je głównie w preparatach do twarzy, ale teraz na półkach drogerii czekają nas też balsamy o podobnie silnym działaniu (np. GlySkinCare Body Lotion 10).

Reklama

Kuracja o tej porze roku jest bezpieczna, bo nie wystawiamy skóry na promieniowanie słoneczne, a to w przypadku terapii kwasami grozi powstaniem przebarwień (skóra jest wrażliwsza na działanie promieni UV). Sam peeling i, co za tym idzie, odsłonięcie „nowej” skóry nie załatwi sprawy.

Koniecznie musimy zadbać teraz o jej nawilżenie – czy wetrzemy olejki czy silnie odżywiające balsamy (np. Bielenda Kremowe Serum) to już kwestia wyboru i tego, jak silnej regeneracji potrzebuje nasza skóra.

KD

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.