Reklama
  • Wtorek, 14 marca 2017 (13:05)

    Trwały manikiur, który zrobisz w domu

Co zrobić, by lakier nie odprysnął godzinę po nałożeniu? Trzeba odpowiednio go nałożyć i utrwalić.

Oczywiście najlepszym sposobem na supertrwały manikiur jest tzw. hybryda. Nałożony tą metodą kolor utrzymuje się nawet do kilku tygodni, i właściwie jedynym powodem, dla którego trzeba go zmyć jest to, że wraz ze wzrostem paznokcia, nieestetycznie u nasady „wygląda” spod niego coraz szerszy pasek niepomalowanej płytki.

Wadą hybrydy jest też wysoka cena – od 80 zł wzwyż. Można naturalnie kupić zestaw do samodzielnego nakładania manikiuru hybrydowego (np. Escala, dostępny w sieci drogerii Rossmann), ale nie wszystkie z nas są gotowe na takie inwestycje.

Reklama

KD

Jak więc zrobić zwykły manikiur, by jak najdłużej się trzymał?

1. Pilnik w dłoń. Najpierw nadaj kształt płytce – najlepiej, jeśli zrobisz to papierowym pilnikiem.  

2. Zmiękcz skórki. Nie wycinaj ich, lecz nasmaruj preparatem zmiękczającym i odsuń je drewnianym patyczkiem. Skórki będą potrzebowały również nawilżenia już po nałożeniu i wyschnięciu lakieru.

3. Użyj bazy. Odtłuść paznokcie zmywaczem do paznokci, a następnie nanieś bazę pod lakier. Baza zapobiega powstawaniu przebarwień na płytce – ma to szczególne znaczenie, jeśli stosujesz ciemne lakiery.

4. Lakier. Gdy baza podeschnie, nałóż lakier. Maluj jednym pociągnięciem, w ten sposób uzyskasz jednorodną warstwę bardziej odporną na odpryski.  

5. Utwardzacz. Zwiększysz trwałość lakieru, malując jego powierzchnię utwardzaczem (top coat).

6. Przyspieszacz. Kropla preparatu naniesiona na paznokieć skutecznie wygładzi nierówną warstwę lakieru i utwardzi go.  

Zobacz również

  • Kosmetyki termoaktywne rozgrzewają ciało, „obiecując” węższą talię, zniwelowanie cellulitu czy cerę czystą i odżywioną, jak po wizycie u kosmetyczki. Jak tak naprawdę działają? To tylko wrażenie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.