Reklama
  • Środa, 1 marca 2017 (11:00)

    Twarz młodsza dzięki prostym liftingującym trikom

Z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna i traci napięcie. Owal zmieniają opadające powieki i mniej wyraziste policzki. Są sposoby, by twarzy przywrócić młodzieńczy wygląd!

Reklama

Wyobraź sobie, że skórę oplata niewidzialna siateczka, która niczym rusztowanie pięknie rzeźbi rysy twarzy. Z wiekiem ta podpora słabnie. Wzmocnią ją odpowiednie kremy.

Nowoczesne preparaty mogą speł- niać różne zadania ważne dla skóry. Jeśli chcesz ujędrnić opadające powieki i policzki, sięgnij po serum i kremy ze składnikami, które łatwo poradzą sobie z tym zadaniem. Witamina C doskonale pobudzi produkcję kolagenu, którego poziom wraz z wiekiem spada i dlatego skóra wiotczeje, tworzą się na niej zmarszczki.

Oleje wzmocnią warstwę lipidową naskórka. Dzięki temu woda nie będzie z niej „uciekać”. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku. Wypełnione przestrzenie między komórkami dają efekt uniesienia i napięcia skóry. Retinol regularnie dostarczany skórze walczy ze skutkami starzenia, stymulując komórki do regeneracji.

Masaż i ćwiczenia

To dobry sposób na wzmocnienie mięśni twarzy. Poprawiając ich kondycję, ujędrniasz skórę i przywracasz powiekom oraz policzkom młodzieńczy wygląd.

Przed masażem dokładnie oczyść cerę. Na ogrzane dłonie nabierz krem lub oliwkę. Opuszkami palców uciskaj i gładź skórę zawsze od środka do zewnątrz twarzy oraz ku górze – przeciwnie do kierunku grawitacji. Masując powiekę, zachowaj bezpieczny odstęp od oka, tak by kosmetyk nie dostał się do jego środka.

Masaż wykonuj tuż pod łukiem brwiowym. Ćwiczenia możesz robić o każdej porze dnia.

Oto te, które najlepiej wzmocnią mięśnie twarzy: kilka razy otwieraj szeroko oczy, nie marszcząc przy tym czoła; spójrz kilka razy na sufit, ale bez unoszenia głowy; zaciśnij usta, ruchami policzków przesuwaj powietrze w kierunku od ucha do ucha, starając się mocno przy tym napinać mięśnie.

Makijażowe sztuczki

Gra kolorów i światła stworzy złudzenie optyczne, które zadziała jak lifting.

Wyreguluj brwi w kształt linii lekko uniesionej ku górze w 2/3 ich długości. Przeciągnij je kredką lub maskarą do brwi. Pod łukiem brwiowym połóż matowy cień do powiek w kremowym kolorze.

Pod kości policzkowe nanieś puder brązujący. Górną część policzków muśnij ożywczym różem. Na same szczyty kości policzkowych połóż rozświetlacz, przeciągając go delikatnie w kierunku skroni.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Kosmetyki termoaktywne rozgrzewają ciało, „obiecując” węższą talię, zniwelowanie cellulitu czy cerę czystą i odżywioną, jak po wizycie u kosmetyczki. Jak tak naprawdę działają? To tylko wrażenie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.