Reklama
  • Środa, 3 kwietnia 2013 (13:02)

    Uporczywa krostka - jak ją zamaskować

Szybki kamuflaż

Użyj fluidu antybakteryjnego. Zamaskuje krostkę, a jednocześnie przyspieszy jej wysychanie. Odrobinę nanosimy na samą zmianę, a po 3 minutach na całą twarz nakładamy zwykły podkład. Wykorzystaj zielony korektor. Użyty punktowo ukryje zaczerwienienie. Trzeba tylko dokładnie rozetrzeć brzegi zrobionej nim kropki, nie dotykając środka. Następnie na całą twarz nakładamy podkład i oprószamy sypkim, transparentnym pudrem.

Domowe sposoby

Sok z cebuli lub propolis

Reklama

Krostka zniknie szybciej, gdy potraktujemy ją specyfikiem hamującym rozwój bakterii. Świeżo odkrojonym kawałkiem cebuli smarujemy fragment skóry co godzinę. Na noc nakładamy maść propolisową i przyklejamy plasterek.

Soda albo aspiryna

Zmianę na skórze złagodzą też środki wysuszające. Warto spróbować roztworu sody (2 łyżeczki rozpuszczone w 1/2 szklanki wody) lub okładu z roz kruszonej aspiryny i kropli wody. Obie substancje nakładamy wyłącznie punktowo.

Pielęgnacja dla ciebie

Usuwaj ze skóry bakterie Przy skłonnościach do wyprysków warto używać płynu micelarnego. Najdokładniej oczyszcza cerę.

Najlepsza rada:

Zaopatrz się w żel punktowy, który błyskawicznie wysusza krostki i przyspiesza ich gojenie. Podobnie działa oczyszczający plasterek, który na dodatek ukryje wyprysk.

Wypróbuj 1. Żel punktowy do skóry trądzikowej iwostin ok. 18 zł (apteki) 2. Zielony korektor na zaczer- wienienia dax cosmetics ok. 35 zł

Zobacz również

  • Kosmetyki termoaktywne rozgrzewają ciało, „obiecując” węższą talię, zniwelowanie cellulitu czy cerę czystą i odżywioną, jak po wizycie u kosmetyczki. Jak tak naprawdę działają? To tylko wrażenie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.