Reklama
  • Poniedziałek, 27 lutego 2017 (13:05)

    Uroda ze spiżarni

Nawet o tej porze roku w naszym domowym schowku lub zaprzyjaźnionym warzywniaku nie brakuje produktów bogatych w witaminy i substancje odżywcze. Korzystajmy z nich nie tylko w kuchni, ale także w naszym własnym domowym gabinecie kosmetycznym.

Ziemniaki na podpuchnięte oczy: Dokładnie wyszoruj jeden surowy ziemniak średniej wielkości. Przekrój go na pół i połówki połóż pod oczami na co najmniej 7 minut. Zdejmij i pozwól skórze wyschnąć. Możesz też plasterkami surowego ziemniaki przecierać cerę rano i wieczorem, a potem wklepywać w nią codzienny krem.

Żurawina na poszarzałą cerę: Garść surowych owoców żurawiny rozgnieć widelcem na papkę. Nałóż na oczyszczoną twarz. Zmyj po 10 minutach. Równie dobre będą suszone żurawiny, ale wtedy trzeba je wcześniej namoczyć w wodzie, odsączyć, rozgnieść i tak samo nałożyć na 10 minut na twarz.

Reklama

Kapusta na przetłuszczającą się skórę: Liść surowej kapusty umyj, natnij delikatnie wzdłuż żyłek, lekko zmiażdż. Twarz umyj i natrzyj ręcznikiem, by skóra łatwiej wchłaniała zdrowotne substancje. Połóż liść na twarzy nacięciami do dołu na 15 minut. Zdejmij i nie używaj już tego dnia kremu.

100 rad

Zobacz również

  • Żurawina ma działanie rozjaśniające skórę, więc doskonale się sprawdzi w walce z posłonecznymi przebarwieniami. Maseczka dodatkowo zmiękczy, nawilży i zrelaksuje skórę. Jej przygotowanie jest... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.