Reklama
  • Wtorek, 15 marca (13:05)

    Zalety kąpieli, zalety prysznica

Mycie ciała to nie tylko dbanie o higienę. Od tego, jak to robisz, zależy twoje samopoczucie! Zanim więc zanurzysz się w gorącej wodzie lub wejdziesz pod jej strumień, sprawdź, co możesz zyskać, a co może być dla ciebie niekorzystne.

Reklama

Prysznic ujędrnia

Prysznic to sposób na szybkie odświeżenie i pobudkę. Poprawia krążenie, zwłaszcza jeśli masz specjalną nakładkę masującą i zmieniasz tempe-raturę wody z ciepłej na zimną (świetny sposób na cellulit!).

Chłodny prysznic dobrze wpływa na koncentrację, pobudza umysł i dodaje energii. Coraz więcej kosmetyków przystosowanych jest do używania pod prysznicem, np. balsamy, dzięki którym nie musisz smarować się po osuszeniu skóry, lub odżywki, które nie spływają z włosów.

Kąpiel relaksuje

Optymalna temperatura kąpieli to około 37 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze rozluźniają się mięśnie, ale też łatwo pozbyć się napięcia psychicznego, zwłaszcza jeśli sięgniesz po aromatyczny olejek czy sól.

To idealny wieczorny rytuał dla osób mających problem z zasypianiem – po wyjściu z kąpieli będziesz senna. W wannie możesz położyć maseczkę na twarz lub włosy. Pilnuj czasu kąpieli, bo woda przesusza skórę. Unikaj kąpieli, jeśli masz kłopoty z sercem!

Show

Zobacz również

  • Ulubioną przyprawą mojej babci Maryli był czosnek. Dodawała go nie tylko do potraw. Twierdziła, że jego ostry sok potrafi zapobiegać różnym chorobom skóry. Gdy tylko zauważyła zgrubienie lub... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.