Reklama
  • Środa, 1 marca 2017 (08:05)

    Zimowa ochrona dłoni

Ich skóra często bywa „starsza” niż skóra twarzy. Jak temu zapobiec? Kremy to za mało! Zobacz, co jeszcze możesz zrobić dla pięknych rąk.

Reklama

Czerwona sucha plamka na dłoni to nie przejaw alergii. O tej porze roku jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych jest tzw. wyprysk zimowy (występuje często także na twarzy). Główną przyczyną jest przesuszenie skóry, spowodowane warunkami atmosferycznymi i ogrzewaniem.

Wyprysk zazwyczaj powoduje swędzenie, łuszczy się i może prowadzić do pękania naskórka. Tylko właściwa pielęgnacja dłoni może mu zapobiec lub go zwalczyć.

Prawidłowa, czyli jaka? Co wieczór stosujesz krem, a mimo to dłonie są przesuszone? Nic dziwnego! Powinnaś go używać po każdym myciu rąk oraz przed wyjściem z domu. Niezbędne są też rękawiczki, które chronią skórę przed wysuszeniem.

Wykonując prace domowe, zakładaj natomiast ochronne i stosuj łagodne preparaty. Raz w tygodniu koniecznie wykonaj piling dłoni i nałóż odżywczą maskę nawilżającą.

Zadbaj także o paznokcie. Kiedy są suche, rozdwajają się i są łamliwe. Co najmniej raz dziennie stosuj olejek do skórek i paznokci. Robiąc manicure, wybieraj zmywacze bez acetonu i zawsze używaj bazy pod lakier. Raz w miesiącu przez kilka dni daj paznokciom odpocząć – zaaplikuj na nie tylko odżywkę.

Na zmarszczki

Mezoterapia, która daje znakomite efekty odmładzające na twarzy, jest także stosowana na dłonie. W klinice Elite Centrum Laseroterapii wykonuje się zabieg StylAge HydroMax na bazie kwasu hialuronowego. Przed jego przeprowadzeniem dłonie zostają znieczulone miejscowo.

Preparat aplikuje się techniką Soft Filling, która wymaga tylko jednego wkłucia. Cena: 600 zł. Dłonie odmłodzą też pilingi. Katowicka Body Care Clinic poleca zabieg z wykorzystaniem preparatu Retix C.

Kuracja głęboko stymuluje i regeneruje skórę dłoni, dostarczając jej retinol, witaminę C i antyoksydanty. Cena: od 220 zł.

Na przebarwienia

Najskuteczniejsze w walce z nimi są urządzenia laserowe. Możesz wypróbować np. X-Lase Plus w klinice Moreno. Jego impulsy docierają do głębokich depozytów melaniny, co prowadzi do rozjaśnienia oraz zniwelowania przebarwienia. Cena 900 zł.

Podobne efekty dają zabiegi Alma Harmony ClearLift, wykonywane w warszawskim salonie Sharley. Urządzenie działa na skórę właściwą mechanicznie, a nie jak większość laserów termicznie. Dzięki temu czas rekonwalescencji jest krótszy.

Alma Harmony ClearLift uszkadzając skórę, tworzy kontrolowane ogniska zapalne, które inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Cena: 500 zł.

Show

Zobacz również

  • Co to jest? Body wrapping to domowy zabieg foliowania ciała. Sprawia, że działanie kosmetyków termoaktywnych znacznie się zwiększa. Najpierw nakłada się pre- parat, a później owija ciało folią... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.