Reklama
  • Środa, 1 lutego 2017 (15:00)

    Zmiękczanie, nawilżanie i regeneracja stóp

Zadbaj o stopy zimą, to na wiosnę nie będą wymagały „akcji regeneracja”.

Okres chłodów, gdy chowamy stopy pod warstwami skarpet i obuwia, to paradoksalnie najlepszy czas na ich pielęgnację.

A to dlatego, że o ile nie będziemy stwarzać im zbyt cieplarnianych warunków (nosząc syntetyczne skarpetki i ciasne buty z tworzyw sztucznych) sprzyjających m.in. grzybicy, to chronimy je przed urazami i możemy zadbać o ich odpowiednie nawilżenie.

Zmiękczanie i nawilżanie

Reklama

Dla pięt nie ma nic gorszego niż chodzenie w klapkach – zrogowaciałe, a nawet popękane krawędzie stóp to latem częsty widok. Teraz możemy temu zapobiec, używając silnie złuszczających kremów i masek.

Zregenerują one skórę, a jeśli będziemy krem przeciwko zrogowaceniom aplikować codzienne i nosić bawełniane skarpetki, to mamy szansę na zupełne zlikwidowanie problemu.

Usuwanie odcisków

Wszelkie odciski i stwardnienia np. na małych palcach smarujmy preparatami zmiękczającymi.

Przy noszeniu zimą nieuciskających butów, możemy całkowicie wyeliminować wszelkie pozostałości po obtarciach spowodowanych np. paskami sandałków czy klapek.

Regeneracja

Odżywiające kremy i maści będą działały skutecznie tylko wtedy, gdy naskórek na stopach zmiękczymy. W ten sposób umożliwimy wniknięcie składników regenerujących do głębszych warstw skóry.

Dlatego przed aplikacją preparatu warto wykonać peeling i zmiękczyć skórę kąpielą stóp w specjalnej soli bądź olejku. Dopiero w tak przygotowane stopy wklepujemy krem.

KD

Zobacz również

  • Po tych zabiegach odciski zaczną mięknąć, a wtedy łatwo się ich pozbędziesz. Wystarczy wymoczyć stopy i potrzeć zgrubienia tarką do stóp lub pumeksem. Kompres z cebuli. Pokrój cebulę w cienkie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.